شماره مطلب: 11787

مطالعه بیشتر درباره «استکبارستیزی»

"آیه‌ی شریفه‌ی قرآن می‌فرماید: «فمن یکفر بالطاغوت و یؤمن باللَّه فقداستمسک بالعروة الوثقی». این، اعتصام به حبل‌اللَّه را برای ما معنا می‌کند. تمسک به حبل‌اللَّه چگونه است؟ با ایمان باللَّه و کفر به طاغوت.امروز طاغوت اعظم در دنیا، رژیم ایالات متحده امریکاست...
نسخه مناسب چاپ

"آیه‌ی شریفه‌ی قرآن می‌فرماید: «فمن یکفر بالطاغوت و یؤمن باللَّه فقداستمسک بالعروة الوثقی». این، اعتصام به حبل‌اللَّه را برای ما معنا می‌کند. تمسک به حبل‌اللَّه چگونه است؟ با ایمان باللَّه و کفر به طاغوت.
امروز طاغوت اعظم در دنیا، رژیم ایالات متحده امریکاست... در بسیاری از بخشهای امت اسلامی ایمان باللَّه هست؛ اما کفر به طاغوت نیست. کفر به طاغوت لازم است. بدون کفر به طاغوت، تمسک به عروه‌ی وثقای الهی امکانپذیر نیست." ۱۳۸۵/۰۵/۳۰
این جملات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای به خوبی عمق نگاه ایمانی و اعتقادی ایشان به مسئله‌ی استکبارستیزی را نمایان می‌کند. از نگاه رهبر انقلاب اسلامی درگیری انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن با نظام استکبار صرفا مسئله‌ای سیاسی یا امنیتی نیست بلکه اصلی‌ترین و بنیادی‌ترین وجه آن به مبارزه‌ی دائمی جبهه‌ی حق با جبهه‌ی باطل برمی‌گردد. در این نگاه استکبارستیزی بخش بسیار مهمی از ایمان دینی را تشکیل می‌دهد به این معنا که بدون مقابله با طواغیت و مستکبرین اساساً ایمان و دینداری ناقص می‌ماند.
هرچند حاکمیت مستکبرین امروز عالم در ادامه‌ی مناسبات استعماری و زورگویانه‌ی چند قرن گذشته قابل فهم و ارزیابی است اما دور شدن از نگاه مبنایی و عمیق انقلاب اسلامی به مقوله‌ی استکبارستیزی می‌تواند خطری مهم در عرصه‌ی شناخت استکبار و اهمیت مبارزه‌ی دائمی با آن باشد.
رهبر انقلاب طی سالیان مختلف ابعاد گوناگون مبارزه‌ی تاریخی ملت ایران با نظام استکبار را مورد تبیین قرار داده و از این رهگذر به مسائلی چون: شناخت ماهیت استکبار، چرایی دشمنی استکبار با نظام اسلامی، عناصر اصلی در مبارزه با استکبار و ... اشاره کرده‌اند.

.برای دریافت جزوه‌ی این پیشخوان در قالب PDF بر روی تصویر بالا کلیک کنید.

 

 

 

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.