شماره مطلب: 21523
شورای عالی راهبردی بسیج فرهنگیان لرستان

شورای عالی راهبردی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش لرستان و هیئت اندیشه ورز بسیج فرهنگیان لرستان برگزار شد .

سرهنگ محمد کریم سپهوند درجلسه شورای عالی بسیج فرهنگیان اظهار داشت: ایجاد هیات های اندیشه ورز متفکر و خلاق در عرصه های مختلف لازمه ی توسعه و پیشرفت در دنیای پیچیده ی امروزیست .
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرگزاری بسیج فرهنگیان ؛ سرهنگ محمد کریم سپهوند درجلسه شورای عالی بسیج فرهنگیان که دراداره کل آموزش و پرورش لرستان برگزار شد اظهارداشت: ایجاد هیات های اندیشه ورز متفکر و خلاق در عرصه های مختلف لازمه ی توسعه و پیشرفت در دنیای پیچیده ی امروزیست .

وی افزود: دستور العمل هایی از سوی سازمان بسیج مبنی بر تشکیل جلسات برای ایجاد هم افزایی در تعلیم و تربیت ابلاغ شده است .

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان لرستان عنوان کرد: همچنین استفاده از پیشنهادت و نظرات صاحب نظران و نخبگان و به طور کلی کمک به کار آمدی نظام آموزش و پرورش از اهداف برگزاری شورای عالی بسیج فرهنگیان است .

سپهوند گفت:: شورای عالی بسیج فرهنگیان در کلیه شهرستان ها با حضور فرهنگیان و نخبگان فرهنگی بسیج جمع بندی های نتایج بسیاری خوبی بدست آمده است

وی خاطر نشان کرد: تمام جمع بندی های استانی و شهرستانی طی یک جلسه تحت عنوان مجمع بسیج فرهنگیان در سه ماهه چهارم با حضور فرمانده سپاه استان برگزار می شود .

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان لرستان افزود: یک سندسالانه ای تنظیم خواهیم کرد و به شورای راهبردی در سطحذ کشور ارسال خواهد شد .

سپهوند افزود : بسیج فرهنگیان در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل اتاق فکرو  اندیشه‌ورزی  و مشارکت حداکثری صاحب‌نظران و نخبگان  در آموزش‌وپرورش و کمک به کارآمدی این نهاد حرکت کرده است .

وی خاطرنشان کرد: جلسات شورای راهبردی در شهرستان‌ها نیز با حضور فرهنگیان و نخبگان فرهنگی برگزار می‌شود که شاهد نتایج خوبی نیز بوده‌ایم.

مسئول بسیج فرهنگیان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با بیان اینکه سند جامع و راهبردی بسیج فرهنگیان در آینده نزدیک تدوین و به اطلاع مراجع ذیربط می‌رسد، بیان داشت: تنظیم سند راهبردی  فرهنگیان از نظر فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و علمی با توجه به دستورالعمل‌ها انجام و به شورای راهبردی کشور ارسال می‌شود.

سپهوند تصریح کرد: همه سازمان‌ها و ادارات موظف هستند که با آموزش‌وپرورش در راستای تعلیم‌وتربیت،بدون دخالت در بحث‌های حاشیه‌ای کمک کنند.

وی در خصوص اهداف این جلسات یادآور شد: انتظار می‌رود با بهره‌مندی از ظرفیت و توانمندی بسیج در جهت رفع موانع و مشکلات تعلیم‌وتربیت گام‌های موثری برداشته شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش در این جلسه عنوان داشت : آموزش و پرورش با تنگناها و محدودیت هایی روبروست و  به تنهایی قادر به رفع تمام مشکلات نیست و ضرورت دارد تا خانواده ها ، سایر نهادها و خیرین  حقیقی و حقوقی مشارکت کنندو دستگاه تعلیم و تربیت را در انجام این رسالت خطیر یاری کنند .

دریکوند ادامه داد : در حوزه دانش مشکل چندانی وجود ندارد و همه در حوزه دانش علم لازم را دارند ، اما این دانش زمانی ارزشمند است که به بینش تبدیل شود و بینش نیز زمانی ارزشمند است که به رفتارتبدیل شود و دیگران اثر  دانش را در اعمال و رفتار ما مشاهده کنند .  

وی خاطرنشان کرد: آموزش‌وپرورش با این وضعیت اعتباری موجود توان اداره کردن و حل مشکلات را ندارد و نیازمند کمک‌های مردمی و خیرین هستیم.

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.