شماره مطلب: 21746
آموزش و پرورش لرستان :

در پی حذف عبارت " اشهد ان علی ولی الله "در کتاب احکام متوسطه، آموزش و پرورش لرستان از مردم بخاطر این اشتباه سهوی عذرخواهی کرد .

در پی انتشار تصاویری در فضاهای مجازی و برخی از رسانه ها در خصوص حذف یک عبارت از اذان در جزوه احکام چاپ شده توسط حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی ، آموزش و پرورش در اطلاعیه ای با پوزش از افکار عمومی به دلیل این بی توجهی تاکید کرد که با مسببان این قصورو بی توجهی برخورد خواهد شد
نسخه مناسب چاپ

بسمه تعالی

 با توجه به منتشر شدن تصاویری در فضاهای مجازی و برخی از رسانه ها  در خصوص حذف عبارت " اشهدان علی ولی الله  " از جزوه احکام چاپ شده توسط معاونت محترم پرورشی و فرهنگی و شائبه ای که در این فضاها به وجود آمد  . مطالبی را جهت تنویر افکار عمومی معروض می داریم

در ابتدا لازم است که ذکر کنیم آموزش و پرورش بر اساس اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که مورد تایید و تاکید مقام معظم رهبری است ،همواره تلاش کرده تا با رویکرد تربیتی و توجه و اهتمام به مبانی ارزشی و دینی به تربیت دانش آموزان خداباور و خودباور اقدام کرده و بارها و بارها این مطلب را در جلسات رسمی اعلام و به آن اعتقاد و باور قلبی دارد .

اما در خصوص اشتباهی سهوی که در چاپ این جزوه روی داده و شکی نیست که هیچگونه تعمدی در آن نبوده و نیست ، اما به خاطر حساسیت افکار عمومی نسبت به مبانی دینی و اعتقادی با کمال تواضع از عموم مردم مسلمان و خداجو عذرخواهی کرده و امیدواریم با کمال رافت و بزرگواری  پوزش خدمتگزاران خود را در دستگاه تعلیم و تربیت پذیرا باشند .

گرچه این اهمال و بی توجهی را هیچ عقل سلیمی تایید نمی کند ،ولی عزیزان هم وطن باید باور داشته باشند که تهیه و چاپ جزوات متعدد در پایه های مختلف کاری  است که استان به آن اقدام کرده و یک اشتباه سهوی در یک جزوه نمی تواند زحمات و تلاشهای  آنان را زیر سوال ببرد . با این حال این اطمینان را به همکاران و هم وطنان می دهیم که موضوع را به دقت بررسی و با مسببان این قصور  و بی توجهی بر خورد نماییم .

در پایان تاکید می شود اگر نگاهی به کارنامه آموزش و پرورش در حوزه مبانی دینی و تربیتی داشته باشید ،متوجه خواهید شد که اعتقاد به مبانی ارزشی اصل مسلمی بوده که دستگاه تعلیم و تربیت همواره  در آن راستا  گام برداشته و نماد این اعتقاد به آرمان های مذهبی را می توان در برگزاری مسابقات قرآن ،عترت و نماز با شرکت بیش از 170هزار دانش آموز ، برگزاری محافل انس با قرآن با حضور قاریان بین المللی ، برگزاری گفتمان های دینی در مدارس و دهها برنامه قرآنی دیگر مشاهده کرد .

در پایان از همگان انتظار می رود تا ضمن توجه به تبعات بهره برداری فردی و گروهی از این مسئله،  کمک کنند تا متولیان تعلیم و تربیت  بتوانند در تربیت نسل آینده ساز این مرزو بوم گام بردارند .

منبع : اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.