شماره مطلب: 21837
معاون نوسازی مدارس کشور:

250 هنرستان فنی و حرفه ای نیمه کاره در کشور وجود دارد

معاون نوسازی مدارس کشور گفت: 250 هنرستان فنی و حرفه ای نیمه کاره در کشور وجود دارد که برای تکمیل آنها نیاز به منابع مالی زیادی است و خیرین می توانند در تکمیل این فضاها تلاش کنند.
نسخه مناسب چاپ

 "علی شهری" معاون نوسازی مدارس کشور ظهر یکشنبه در مراسم افتتاح هنرستان فنی و حرفه ای قلم چی اشترینان گفت: خیرین برای ساخت مدرسه سالهاست تلاش می کنند و در کشور فضاهای آموزشی با استاندارها فاصله دارند به طوری سرانه فضای آموزشی برای هر دانش آموز 8 متر است که در کشور 5 متر است و باید این فضا برای دانش آموزان فراهم شود.

 

وی اضافه کرد: خیرین باید برای کمبود فضا برای تحصیل دانش آموزان بکوشند گرچه تا کنون اقدامات و فعالیت های موثری را انجام داده اند.

 

به گفته وی طبق برنامه باید 50 درصد دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای تحصیل کنند که در کشور حدود 37 درصد دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای هنرستان ها مشغول به تحصیل بوده و نیاز است که با ایجاد شرایط لازم دانش آموزان به سمت تحصیل در این رشته ها هدایت شوند.

 

شهری اظهار داشت: در کل کشور 250 هنرستان فنی و حرفه ای نیمه کاره وجود دارد که باید برای تکمیل آنها اقدام شود و یکهزار مدرسه هنرستان در سراسر کشور نیاز است و برای احداث و تکمیل این فضاها نیاز به تامین منابع است که خیرین می توانند در این راستا وارد شوند.

 

در ادامه "رضوی" مدیر کل نوسازی لرستان افزود: هنرستان فنی و حرفه ای قلم چی اشترینان با زیر بنای سه هزار و 644 متر و با یک میلیارد تومان هزینه از سوی قلم چی ساخته و تجهیز شده که دارای 8 کلاس درس، 3 کارگاه و 2 آزمایشگاه است که در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

 

وی اضافه کرد: قلم چی سال های گذشته نیز نسبت به هوشمند سازی مدارس استان اقدام کرده و برخی از کلاس های درس مدارس هوشمند سازی شده اند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.