شماره مطلب: 22229
مجمع سالانه 96

نشست مجمع سالانه شورای راهبردی بسیج فرهنگیان لرستان برگزار شد

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان لرستان در نشست مجمع سالانه شورای راهبردی بسیج فرهنگیان از تدوین سند راهبردی سالانه آموزش و پرورش در سازمان بسیج فرهنگیان خبر داد .

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان لرستان، مجمع سالانه شورای راهبردی سازمان بسیج فرهنگیان با حضور فرماندهی محترم سپاه حضرت ابوالفضل(ع) ، مدیر کل آموزش و پرورش لرستان ، دبیر ، رئیس و نائب رئیس مجامع شهرستانی و اعضای شورای راهبردی سازمان بسیج فرهنگیان برگزار شد .

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان لرستان در این نشست  گفت : شورای راهبردی بسیج فرهنگیان در پی تأکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر تشکیل شورای اندیشه ورز در بسیج فرهنگیان تشکیل شد و تلاش می شود تا در این جلسات با تحلیل تهدیدها و فرصت ها و بررسی نقاط قوت و وضعف ، ایجاد وحدت و هم افزایی ، ظرفیت سازی و جذب حداکثری به آموزش و پرورش برای پیشبرد بهتر برنامه ها و فعالیت ها راهکارهای عملیاتی ارائه شود .

سرهنگ سپهوند تأکید کرد : در این نشست ها ضمن توجه به نظرات و دیدگاه های شورای راهبردی مجامع شهرستانی هم به بهترین نحو استفاده می شود .

وی از همراهی و همکاری آموزش و پرورش در برگزاری جلسات و اجرای فعالیت ها تقدیر کرد و افزود : آموزش و پرورش تعامل خوبی در اجرای برنامه ها دارد و توفیقات خوبی هم به مدد این تعامل و هم افزایی حاصل شده است .

سردار مرتضی کشکولی در این نشست بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) باشعار استقلال آزادی ،جمهوری اسلامی پا به منصه ظهور گذاشت و شعارها و راهبردهایی را به دنیا اعلام کرد که به نوعی اعجاز انقلاب اسلامی ایران بود و نظیری در دنیا نداشت . وی خاطر نشان کرد : انقلاب های مردمی در دنیا هر کدام به نوعی تک راهبردی بود و یا استقلال را شعار خود قرار می دادو یا به مقوله آزادی تاکید می کرد . سردار کشکولی اعجاز انقلاب اسلامی را این چنین تشریح کرد که انقلاب اسلامی ایران ضمن توجه به اسلامیت و جمهوریت ، به استقلال و آزادی کشور نیز نگاهی جامع و کلان داشت .  وی در ادامه به آسیب شناسی تحرکات اخیر در برخی شهرهای کشور پرداخت 

 

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در این نشست به  آسیب های اجتماعی در جامعه و تلاش دشمنان بر مایوس کردن نسل جوان  ، افزایش دین گریزی در آنان و  بی هویتی در  جوانان اشاره کرد و ادامه داد : در  تعلیم و تربیت نسل جوان و نوجوان  دستگاهها و نهادهای مختلفی نقش دارند و باید گفت که  در انجام  نقش و رسالت خود شاید قصوراتی هم انجام شده است . دریکوند تاکید کرد : نمی توان همه تقصیر ها را به یک نهاد یا دستگاه موکول کرد و باید با جسارت و شهامت بر این نکته تاکید کرد که در تربیت دینی و انقلابی نسل آیندهساز کوتاهی هایی صورت گرفته که هر دستگاه یا نهاد باید سهم خود را در این کوتاهی ها بپذیرد و برای جبران کم کاری ها یا خطاهای گذشته اقدام نماید .

مقالات

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.